Avast rekomenduje instalacje Google Chrome

avast_logoGoogle stara się wkroczyć w każdy aspekt naszego życia. Oferując nam różne dobrej jakości usługi za darmo, powoduje, że tak naprawdę nie musimy instalować nic innego na naszym komputerze oprócz systemu operacyjnego (może być również  Chrome OS od Google), sterowników (jeżeli nasz system to Chrome OS to również z większością sterowników nie będziemy mieli problemów) i przeglądarki (czemu by nie zainstalować Google Chrome?) i będziemy mieli środowisko pracy spełniające wymagania większości domowych użytkowników.

Pojawia się tutaj jednak mały problem. Usługi Google nie są aż tak popularne. Gigant z Mountain View chwyta się wielu sposób, aby rozpromować swoje produkty wśród jak najszerszej grupy użytkowników. I tak jest teraz, gdy chodzi o promocję przeglądarki Internetowej Google Chrome. Google weszło we współpracę z firmą Alwil Software  a. s., która jest producentem jednego z najpopularniejszych programów antywirusowych o nazwie Avast.

Podczas instalacji najnowszej odsłony antywirusa Avast (wersja 4.8) użytkownik, który nie ma zainstalowanej przeglądarki Google Chrome będzie miał możliwość wyboru, czy chce zainstalować tą przeglądarkę, czy nie. Ważne jest, że w żaden sposób nie będzie zasugerowany wybór, ponieważ żadna z opcji – „tak” lub „nie” – nie będzie domyślnie zaznaczona.

Połączenie sił obu firm może się okazać korzystanie dla obu stron. Z jednej strony producent Avasta skorzysta na renomie marki Google, a z drugiej strony Google będzie mogło dotrzeć do większej grupy użytkowników, bowiem z Avasta korzysta ponad trzy razy więcej osób niż z przeglądarki Google. Warto też zauważyć, że jest to pierwszy przypadek w ponad dwudziestoletniej historii Avasta, gdy ten antywirus podczas instalacji oferuje możliwość doinstalowania oprogramowania innej firmy.