Chrome już odporny na lukę w Flash Player

Po tym jak Adobe w poniedziałek opublikował informację o istnieniu luki zero-day  w odtwarzaczu Flash Player, która umożliwia przeprowadzenie ataku przy użyciu odpowiednio spreparowanego pliku Excel, Google we wtorek wydał aktualizacje przeglądarki Chrome, w której ten problem został wyeliminowany. Tak szybka reakcja jest efektem ścisłej współpracy Adobe z Google, która trwa od kwietnia 2010. Na mocy umowy spisanej pomiędzy dwoma gigantami, Adobe udostępnia nowe wersje oprogramowania Flash programistą Google w celu testów i późniejszej integracji.

Często w tej sytuacji zdarza się, że przeglądarka od Google pracuje z najnowszą wersją Flasha, zanim jeszcze jest ona dostępna do pobrania przez użytkowników innych przeglądarek internetowych. I tak jest i w tym przypadku. Firefox, Safari, IE oraz Opera muszą czekać na oficjalne udostępnienie najnowszej wersji Flasha, a tymczasem Chrome już teraz pracuje z wersją 10.2.154.25 programu Flash Player.

Najnowszą wersję Chrome oznaczoną numerem 10.0.648.134 można pobrać ze stron producenta odpowiednio dla systemu: Windows, Linux, Mac OS X.

Użytkownicy, którzy już korzystają z przeglądarki Chrome mogą, a nawet powinni skorzystać z opcji automatycznych aktualizacji.