Facebook i MySpace połączą siły??

social-networking_logoCzy dojdzie do symbiozy użytkowników Facebooka i MySpace?? Czy 400 milionów użytkowników otrzyma zupełne nową jakość social networking? Co tak naprawdę przyniesie nam połączenie Facebooka i MySpace? Jakie są plany właścicieli potentatów wśród serwisów społecznościowych? Póki co możemy jedynie stawiać pytania. Jedynie na jedno pytanie można dać w stu procentach pewną odpowiedź. Rozmowy są faktycznie prowadzone, co potwierdziła dyrektor do spraw operacyjnych w Facebooku, pani Sheryl Sandberg. Porozumienie może się sprowadzać tylko i wyłącznie do możliwości logowania się do MySpace za pośrednictwem platformy Connect umożliwiającej zalogowanie się do stron osób trzecich za pośrednictwem loginów wykorzystywanych na Facebooku.

Taki mechanizm działa na przykład w serwisie digg.com, gdzie po zalogowaniu się za pomocą platformy Connect możemy treści przez nas oceniane jednocześnie udostępniać na Facebooku.

Czy również podobną formę dzielenia się treściami otrzymamy w przypadku połączenia sił Facebooka i MySpace? Czy treści z MySpace będą udostępniane na Facebooku? Co Facebook da w zamian?

Im dłuższy artykuł, tym więcej pytań się pojawia. Należy więc czekać na oficjalne informacje.