Google chce sprzedawać tablety z Androidem w sieci?

Wczoraj na łamach Wall Street Journal pojawiła się informacja o rzekomych planach Google, które zakładają otwarcie przez giganta z Mountain View sklepu internetowego, w którym będą sprzedawane tablety z zainstalowanym systemem Android, a część ze sprzedawanych urządzeń ma być markowana również przez Google. Według anonimowych źródeł, ten ruch ma zwiększyć udział Androida w rynku tabletów. Tablety mają być produkowane między innymi przez Samsung Electronics, ASUSTeK Computer oraz Asusa.

Droga Google nie będzie w tej materii łatwa. Dużą część rynku przywłaszczył sobie Apple. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że oprócz sprzedaży internetowej, Apple ma sieć sklepów stacjonarnych, w których przed zakupem produkt można dokładnie obejrzeć.

Krok w stronę sprzedaży tabletów z Androidem ma przede wszystkim na celu ugryzienie kolejnego kawałka tortu na rynku urządzeń mobilnych. O ile na telefonach system spod znaku Google zadomowił się na dobre, o tyle na rynku tabletów jest jeszcze wiele do zrobienia.

Szczegóły nie są znane, tym bardziej, że nikt z Google nie potwierdza tych rewelacji.