Konkurencja wychodzi nam na dobre. Microsoft obniża ceny.

microsoft_logoW związku ze zwiększającą się konkurencją w branży IT związaną z aplikacjami hostowanymi w chmurze, Microsoft wczoraj ogłosił decyzję o obniżeniu kosztów licencji dla trzech swoich produktów: Exchange, SharePoint oraz Office Communications Server. Decyzja ta może być następstwem utracenia kontraktu na obsługę oprogramowania biurowego w urzędach publicznych Los Angeles na rzecz Google, o której pisałem.

Microsoft planuje zmniejszenie kosztów licencji jednego użytkownika dla wszystkich trzech produktów z 15 dolarów do 10 dolarów, a koszty licencji dla pojedynczych produktów nawet o 50%. Obniżenie cen to nie jedyne narzędzie w walce z konkurencją. Microsoft postanowił również przyspieszyć proces uruchamiania swoich usług cloud computing w kolejnych krajach. Na liście znalazły się takie państwa jak: Singapur, Brazylia, Chile, Kolumbia, Czechy, Grecja, Hong Kong, Węgry, Izrael, Malezja, Meksyk, Puerto Rico, Polska, Rumunia i Tajwan.

Gigant z Redmond poinformował również, że zakończył już prace nad platformą Exchange 2010, której uruchomienie planuje w przyszłym tygodniu.

Więcej na ten temat można przeczytać an portalu news.cnet.com