Lepsza skuteczność za mniejsze pieniądze

 Jednym z najskuteczniejszych sposobów reklamy i zwiększenia sprzedaży jest pozycjonowanie, czyli mówiąc krótko podniesienie popularności strony w wyszukiwarkach internetowych. Popularność strony jest oceniana przez wyszukiwarki poprzez liczbę linków, czyli odnośników, które prowadzą do danej strony.

To jest właśnie główne zadanie firm, zajmujących się pozycjonowaniem – budowanie popularności stron za pomocą odpowiednich linków. Jak ważne jest pozycjonowanie dowiodły liczne badania. Aż 95 % internautów klika w wyniki wyszukiwania znajdujące się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Internauci uważają, że wyszukiwane hasło bardziej odpowiada ich potrzebom, jeżeli znajduje się na wyższej pozycji przed innymi. Okazuje się też, że wyszukujący traktują wyniki jako bardziej wiarygodne źródło informacji, niż linki sponsorowane i banery. Dlatego tak istotą rolę odgrywa pozycjonowanie stron.

Jest jeszcze jedna spora zaleta pozycjonowania – jest ono proporcjonalnie najtańszym sposobem zareklamowania się. Poprzez pozycjonowanie nie tylko znacząco zwiększamy szanse odwiedzenia przez internautę naszej strony, ale też mniej wydajemy na marketing. Pozycjonowanie to też większa wiarygodność naszej strony dla potencjalnego klienta, większa niż kliknięcie w link sponsorowany czy baner reklamowy. Poza tym dzięki pozycjonowaniu reklama strony nie jest ograniczona lokalnie i trafia do większej grupy właściwych odbiorców. Pozycjonowanie to klucz do sukcesu dla wielu firm, które oferują w Internecie podobne produkty czy usługi. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego pozycjonowania zwiększamy szansę na sprzedaż, i w rezultacie na dobry zysk.

Pracując nad poprawą efektywności reklamy naszych stron nie zapominajmy jednak o odpowiednim utrzymaniu naszego mobilnego komputera. Szczególnie istotne jest dbanie o jego układ chłodzenia poprzez „przedmuchiwanie” sprężonym powietrzem otworu wentylacyjnego, z którego wydobywa się gorące powietrze. W ramach odpowiedniej profilaktyki warto również zastanowić się nad zakupem dobrej jakości podkładki chłodzącej SilentiumPC, która pomoże utrzymać komfort pracy na laptopie, będącym przecież naszym podstawowym narzędziem pracy.