Microsoft pracuje nad synchronizacją Skype pomiędzy urządzeniami

skype_logo_largeProblem z komunikatorem Skype polegający na braku synchronizacji pomiędzy urządzeniami dotknął chyba każdego użytkownika. Uruchamiasz Skype na telefonie i masz powtórkę z historii tego co robiłeś na desktopie.

Wszystko wskazuje na to, że te czasy już niedługo odejdą do historii. Zespół pracujący nad Skype zapowiada, że w ciągu najbliższych miesięcy mechanizm synchronizujący czat Skype pomiędzy urządzeniami na stałe zagości w komunikatorze Microsoftu. Nowa funkcjonalność jest teraz priorytetem dla zespołu pracującego nad Skype.

Generalnie Skype po tym jak został kupiony przez giganta z Redmond ma się dobrze i jest stale rozwijany. Wprowadza się wiele udogodnień, które nie tylko podkreślają charakter peer-to-peer komunikatora, ale kładzie się również nacisk na usługi bardziej scentralizowane, gdzie dobrym przykładem jest dodanie wsparcia wersji Skype działającej w oparciu o przeglądarkę internetową do usługi Outlook.com.

Skype jest jednym z tych dobrych przykładów na przejęcie dużej firmy przez inną firmę. Microsoft kupując Skype wiedział, że oprócz technologii kupuje pośrednio jej użytkowników. Jakość Skype nie ucierpiała. Nie był to krok w kierunku wykończenia konkurencji jaką Skype mógł być dla Windows Messengera., tym bardziej, że wiemy co z Windows Messengerem się stało.

W moim domu Skype jest używany regularnie przynajmniej kilka razy w tygodniu. Nie szukam alternatyw, ponieważ Skype jako komunikator przede wszystkim audio-video spełnia moje oczekiwania w pełni. W jakim celu więc szukać na siłę alternatywy i zmuszać się do zmiany przyzwyczajeń skoro jest mi tak dobrze.