Mozilla będzie agresywniej namawiać do aktualizacji Firefoksa

Mozilla postanowiła agresywniej namawiać użytkowników starszych wersji przeglądarki Firefox do aktualizacji do wersji 3.6. Akcja ma być skierowana do użytkowników Firefoksa 3.0 wydanego w 2008 roku oraz Firefoksa 3.5 wydanego w roku 2009. Kampania ma polegać na wyświetlaniu zaproszenia do aktualizacji przeglądarki, a wszystko ma się opierać na systemie automatycznych aktualizacji.

Proces będzie wyglądał podobnie jak wcześniej. Użytkownik ujrzy na ekranie zaproszenie do aktualizacji, które będzie można przyjąć, odłożyć na kolejne 24 godziny lub całkowicie odrzucić. W przypadku tego ostatniego, opcja ta nie działa definitywnie i za jakiś czas zaproszenie pojawi się ponownie. W ten sposób Mozilla chce przekonać nieprzekonanych do aktualizacji. Ważną kwestą w całym procesie jest to, że okienko z propozycją aktualizacji pojawi się dopiero po 1 minucie nieużywania klawiatury. W ten sposób Mozilla chce mieć pewność, że nie przeszkodziła użytkownikowi w pracy.

Mike Beltzner – szef projektu, zwraca uwagę, że jako pierwsi na najnowszą odsłonę Firefoksa powinni migrować użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z Firefoksa 3.0. Powodem jest kończący się okres wsparcia dla tej gałęzi przeglądarki, zaplanowany na 30 marca dla wersji 3.0.19.

Firefox 3.6 niesie ze sobą wiele zmian w stosunku do starszych wersji. Ulepszony silnik, szybsze działanie, nowy, lekki mechanizm kompozycji Personas oraz mnogość wtyczek, które już w większości zostały przystosowane do najnowszej odsłony Firefoksa, powinny spowodować, że aktualizacja do najnowszej wersji powinna poskutkować dużo przyjemniejszą pracą.