Mozilla dofinansowuje Fundację GNOME

Mozilla zasiliła konto Fundacji GNOME o kolejne 10 000 dolarów. Jest to efekt szerszej współpracy obu Fundacji, która ma celu coraz lepszą integrację produktów Mozilli z środowiskiem GNOME. Kwota przelana w przeciągu ostatnich kilku dni, podobnie jak pierwsza wpłata ma zostać przeznaczona na rozwój technologii ułatwiającej korzystanie ze środowiska GNOME osobom niepełnosprawnym. W cały projekt zaangażowane jest również Google, firma Canonical, która jest odpowiedzialna za Ubuntu oraz Novell.

Fundacja GNOME w notatce prasowej informuje, że kwota przelana przez Mozillę zostanie wykorzystana na wysłanie deweloperów pracujących nad środowiskiem GNOME na 25. konferencję Annual International CSUN Technology & Persons with Disabilities Conference, na której poruszane są kwestie technologii wykorzystywanych przez osoby niepełnosprawne. Jest to jedna z największych konferencji tego typu, co pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi trendami w technologiach ułatwiających życie niepełnosprawnym, a co za tym idzie, wdrożenie ich później do środowiska GNOME.

Prace w ramach GNOME Accessibility Outreach Program są prowadzone z nadzieją, że uda się stworzyć środowisko pracy dostępne dla wszystkich bez względu na sprawność fizyczną.