Thunderbird 3.1.8 – bezpieczniejszy i stabilniejszy

Logo klienta pocztowego ThunderbirdW dniu wczorajszym Mozilla poinformowała o wydaniu Thunderbirda 3.1.8, jednego z najpopularniejszych na świecie darmowych klientów pocztowych. W nowej wersji poprawiono bezpieczeństwo oraz stabilność programu.

Jeden z wyeliminowanych błędów dotyczył obsługi plików JPEG i był oznaczony jako krytyczny. Mógł on zostać wykorzystany w celu wstrzyknięcia na komputer ofiary złośliwego kodu za pośrednictwem odpowiednio spreparowanego pliku JPEG. Inny krytyczny błąd dotyczył obsługi pamięci nie tylko w kliencie poczty, ale również innych produktów Mozilli. Programiści Mozilli informowali, że przy odrobinie wysiłku również ten błąd mógł umożliwić zainfekowanie komputera ofiary. Usunięto również błąd w obsłudze klasy ParanoidFragmentSink oznaczony jako średnio ważny.

Równocześnie z gałęzią 3.1 trwają pracę nad gałęzią 3.3 klienta pocztowego Thunderbird. W chwili obecnej dostępna jest druga już wersja alfa nowej odsłony programu, którą również można pobrać z serwerów Mozilli.

Wersję 3.1.8 Thunderbirda, którą osobiście polecam wszystkim użytkownikom można pobrać tutaj. Najnowszą wersję alfa gałęzi 3.3 można pobrać tutaj, jednak należy pamiętać, że wersje rozwojowe programu mogą zachowywać się niestabilnie i użytkowanie ich może wiązać się z ryzykiem utraty ważnych danych.

W najbliższym czasie można spodziewać się wydania trzeciej wersji alfa Thunderbirda 3.3. Według informacji zamieszczonych na Wiki Mozilli w pierwszym tygodniu marca ma nastąpić zamrożenie kodu programu, a chwilę później udostępnienie tej wersji do testów użytkownikom końcowym.

 

One Reply to “Thunderbird 3.1.8 – bezpieczniejszy i stabilniejszy”

Comments are closed.