BMW i Fiat dołączyli do Car Connectivity Consortium

Car Connectivity Consortium to organizacja non-profit, która za zadanie postawiła sobie ułatwienie życia użytkownikom smartphonów w podróży samochodem. Ich ideą jest sprawienie, aby telefony typu smartphone stały się integralną częścią elektroniki pojazdów, którymi podróżujemy, a korzystanie z nich stało się bezpieczne , łatwe i przyjemne.

W chwili obecnej konsorcjum pracuje nad dalszym rozwojem technologi MirrorLink™, jako ich głównej dziedziny. Równolegle trwają pracę nad technologią NFC w samochodach, opracowaniem certyfikacji na poziomie protokołu oraz stworzeniem listy testów zgodności, opracowaniem certyfikacji dla aplikacji i narzędzi działających z wykorzystaniem technologii MirrorLink™, zarządzaniem znakiem towarowym MirrorLink™, zdefiniowaniem wspólnego planu działania w dziedzinie łączności pomiędzy systemem In-Vehicle Infotainment (zintegrowany system informacyjny zainstalowany w samochodzie, do którego zalicza się np.: nawigacja, radio/CD, wbudowane systemy współpracy z urządzeniami mobilnymi, odtwarzacze wideo, telewizja, gry) a systemem MirrorLink™, promowanie technologii MirrorLink™ jako nowego standardu, który wkrótce ma stać się dostępny dla wszystkich.

Twitter ćwierka, że w ostatnim czasie do organizacji Car Connectivity Consortium dołączył koncern Fiata oraz BWM, którzy wspólnie z takimi potentatami jak Daimler, GM, Honda, Hyundai, Toyota oraz VW, będą wpólnie pracowali nad rozwojem MirrorLink™.