Chcesz wykorzystać LinkedIn InMail jako część swoich działań marketingowych?
Jeśli tak, to musisz to przeczytać – zespół z platformy email marketingowej Lavender przeanalizował ostatnio 28,3 miliona maili, aby uzyskać więcej informacji na temat kluczowych trendów i cech wiadomości, które mogą pomóc zmaksymalizować Twój sukces w kontaktach z LinkedIn.
Ponownie, jeśli chcesz użyć InMail (tak, zdaję sobie sprawę, że LinkedIn odszedł od nazywania go „InMail” w ostatnich czasach, ale nadal jest to specyficzny wskaźnik wiadomości LinkedIn), to warto zwrócić uwagę na te pięć uwag analitycznych, które mogą pomóc zwiększyć swoje wskaźniki odpowiedzi.
Po pierwsze, analiza sugeruje, że krótsze jest lepsze w outreach komunikatów LinkedIn:
Według Lavender:
„E-maile, które mają 25-50 słów, otrzymują 65% więcej odpowiedzi niż zwykły 125-słowowy cold email.”
Zasadniczo, ludzie nie mają czasu na czytanie noweli, aby zrozumieć swoją sprzedaż – przejdź do sedna i daj ludziom szansę na szybką ocenę, w przeciwieństwie do prośby o zbyt duże zaangażowanie czasowe z góry, aby przejść przez zawiłości swojej wiadomości.
Mniej słów, mniejsze zaangażowanie czasowe = lepsza odpowiedź. Warte rozważenia w swoim procesie.
Dalej – uprość swój język:
„70% maili jest pisanych na poziomie lub powyżej 10 klasy czytającej. Jeśli weźmiesz to 10-klasowe pismo i sprowadzisz je do poziomu 5 klasy, zobaczysz 50% więcej odpowiedzi.
Jasne, możesz brzmieć mądrzej, używając bardziej dosadnego języka (i zdaję sobie sprawę z ironii używania terminu „dosadny” w tym kontekście). Ale jeśli ludzie muszą odnosić się do Thesaurus.com tylko po to, aby zrozumieć, co do cholery jest to, że mówisz, znowu, jesteś prosząc ich do popełnienia więcej czasu niż są one prawdopodobnie będzie na zimnej boisku.
Tak, storytelling był kluczowym elementem prezentacji slajdów każdego marketera treści przez ostatnią dekadę, i jest wartość do dzielenia się „dlaczego” swojej firmy. Ale musisz też uważać na swoich odbiorców na każdym kroku i w każdym elemencie swojej komunikacji.
Twój email nie musi wyjaśniać całej historii marki, bez względu na to, jak bardzo uważasz, że jest ona wspaniała.
Następna sprawa: Personalizacja.
To, jak konkretnie mierzyć personalizację w tym kontekście jest subiektywne, ale koncepcja jest taka, że im więcej możesz stworzyć wiadomości przeznaczonych dla każdy konkretny czytelnik, tym większe prawdopodobieństwo, że otworzy i przeczyta to, co masz do powiedzenia.
„Kiedy zwracasz się do kogoś na LinkedIn, potrzeba personalizacji tylko się powiększa […] Jeśli ułożysz wszystko w swojej wiadomości tak, aby była skoncentrowana na nim, jest bardziej prawdopodobne, że złapie zainteresowanie czytelnika.”
To może być trudne do skalowania, ale idea ta jest prawdziwa w całej rozciągłości – im bardziej możesz sprecyzować, dlaczego ta wiadomość jest szczególnie istotna dla każdego czytelnika, tym większy sukces ostatecznie zobaczysz.
To właśnie tutaj ważna jest segmentacja odbiorców. Osoba, która właśnie kupiła parę okularów przeciwsłonecznych od Twojej firmy, prawdopodobnie nie jest na rynku na kolejny zestaw przez jakiś czas, ale może być zainteresowana elementami ochronnymi i pielęgnacyjnymi lub, oczywiście, innymi Twoimi produktami. Poprzez segmentację odbiorców i ciągłe odświeżanie, na której liście są, możesz poprawić wskaźniki odpowiedzi.
To tylko jeden z przykładów, jak lepiej personalizować na skalę.
Kolejnym kluczowym elementem jest ton języka, którego używasz – a w szczególności konieczność unikania prób „edukowania” kupującego.
Analiza sugeruje, że powinieneś unikać mówienia o sobie, a nawet o swojej marce, a zamiast tego starać się zaprosić do zaangażowania w oparciu o swoją ofertę.
„Potencjalni klienci nie chcą być zagadywani. Chcą, aby z nimi rozmawiano. Zamiast używać informacyjnego tonu, spróbuj stworzyć bardziej nieśmiały, niefrasobliwy lub niepewny, ton.”
Zadawanie pytań takich jak: „jeśli to brzmi dobrze, to połączmy się” może być jednym ze sposobów zaproszenia do zaangażowania i dostosowania się do myślenia czytelników, w przeciwieństwie do próby powiedzenia im, dlaczego muszą słuchać.
Wreszcie, analiza Lavender sugeruje, że kiedy już otrzymasz odpowiedź, zadawanie kolejnych pytań i zachęcanie do dalszej personalizacji i zaangażowania może być kluczowe.
Im bardziej ich słuchasz i wsłuchujesz się w ich pytania, tym lepiej możesz wzmocnić tę relację i poprawić połączenie, co sprawi, że będą bardziej skłonni do zakupu.
Konwersja nie zawsze nastąpi, oczywiście, bez względu na to, jak sprytny jest twój przepływ informacji, ale te poparte danymi wskazówki zapewniają solidne notatki na temat tego, jak mówić do ludzi, a nie na nich, i jak to może następnie zaprosić więcej zaangażowania z komunikatem marki.
Warto to rozważyć w swoich kontaktach na LinkedIn – a ponieważ LinkedIn niedawno uruchomił nowy folder „Inne” w skrzynce odbiorczej, gdzie śmieciowe e-maile będą umierać, musisz zastanowić się, jak zmaksymalizować zaangażowanie i utrzymać się w głównym kanale InMail, aby utrzymać kontakt z potencjalnymi klientami.